Anasayfa
|
Kurumsal
|
Reklam Görselleri
|
İnsan Kaynakları
|
Haberler
|
SSS
English
Süratle, Özenle
İNTERNET ŞUBESİNE GİRİŞ
Sürat Suit
Gönderinize özel, özenli taşıma
Bazı gönderileriniz ekstra hassastır, ekstra kırılgandır. Bunun için de ekstra özen gerektirir. Yerine sapasağlam ulaşana kadar içiniz bir türlü rahat etmez. Döküldü mü, saçıldı mı, kırıldı mı diye endişe edersiniz. Endişelenmeyin, çünkü artık Suit var.Sürat Kargo hassas müşterilerinin hassas gönderileri için Suit’i öneriyor. Suit ile gönderileriniz kırılma, ezilme, dökülme, saçılma gibi risklerden uzaklaştırılıyor. Çünkü gönderinizi koruma altına alan, kendi özelliğine göre birini seçebileceğiniz özel raf sistemleri, fileler ve sepetler aracılığı ile ekstra hassas taşınıyor ve yerine ulaştırılıyor. Gelin hassas gönderileriniz için Sürat Kargo’nun ekstra özenli taşımacılık sistemi Suit’i seçin, içiniz rahat etsin.
File Sistemi
File Sistemi; Kargoların araç içerisinde hareket etmesini ve devrilmesini önlemekle birlikte hat araçlarında bulunan yan kapıların arasına gerilerek araç içerisinde kargoların hattına göre ayrılmasını sağlayan bir sistemdir. Her bir hat aracında 2 adet bulunduğu için 104 tane hat aracına 208 tane yaptırılmıştır. Fileler, araç 100 km hızla giderken fren yapsa dahi kargolar devrilmeyecek şekilde yapılmıştır. Ebatları 200x200 cm dir. Filenin 5 tane sağ ve 5 tane sol olmak üzere 10 adet kancası bulunmaktadır. Bu kancalardan bir taraftakiler sabitken sabitken diğer tarafındaki kancalar ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Araç içerisine belirli aralıklarla yaptırılmış kancalar sayesine gerilmektedir.
 
Raf Sistemi
Raf sisteminin amacı; Kargonun araç içerisinde ezilmesini, kırılmasını ve devrilmesini engellemek ve kargoyu hasarsız bir şekilde yerine ulaştırmaktır. Bu sebeple Sürat Kargo 104 tane hat aracına raf sistemi yaptırmıştır. Her bir hat aracında 10 adet loca bulunmaktadır. Localar hat aracını yukarıdan aşağıya ikiye bölüp aracın zemin kısmındaki kargoların yükünü azaltacak özellikte yapılmıştır. Raf sistemi kullanılmadığında araç kasalarının yan tarafına rafların üzerinde bulunan mandallarla asılabilmektedir. Ebatları 100x120 cm olup 500 kg yük taşıma kapasitesi vardır. Rafların bir tarafı aracın yan kasasına hareketli menteşelerle monte edilmiş olup açıldığında 2 adet ayak üzerinde durmaktadır. Rafların yüzeyi, tır zeminlerinde kullanılan film kaplı beton kontrplaktan oluşmaktadır. Desenli yüzeyi sayesinde kargonun kaymasını önlemektedir. Raflar açıldığında ayaklarının kaymaması için araç zeminine ayaklardaki piler sayesinde araçların zemininde bulunan yuvalara oturmaktadır.
 
Sepet Sistemi
Sepet sistemi; Kırılabilir ve dökülebilir kargoların hasar görmemesi ve diğer kargolara da hasar vermemesi amacıyla 197 adet aktarma merkezlerine 13 adet Acentelere olmak üzere toplam 200 adet yaptırılmıştır. Sepetlerden her biri boş haliyle 80 kg ağırlığındadır. Ebatları Boy:120 cm En:100 cm ve Yükseklik:100 cm dir. Bu ölçüleriyle hat araçlarındaki locaların altına kolayca yerleşebilecek şekilde tasarlanmıştır.2 katlı olan taşıma sepetinin her bir katı 240 kg toplamda 480 kg veya 370 desi taşımaktadır. Her biri ayrı ayrı veya birlikte açılabilen üst ve alt iki bölümden oluşan ön kapak, Tek parça olarak takılıp çıkartılabilen arka kapak, Yan yana konularak sepeti 2 kısma ayıran 4 adet bölme rafı, İhtiyaca göre rafların yüksekliği, yandaki deliklere takılarak yüksekliği ayarlanabilen 2 adet ayarlanabilir raf ve kullanılmadığı durumlarda içeri doğru katlanabilen 2 adet yan kapağıyla toplam 11 parçadan oluşmaktadır. Sepetlerin ayakları sepetleri üst üste konulabilecek şekilde tasarlanmıştır. İçine konulduğu araç 100 km hızla gitse dahi devrilmeyecek şekilde yapılmıştır.

Tanıtım Filmi
Sürat Suit