Anasayfa
|
Kurumsal
|
Reklam Görselleri
|
İnsan Kaynakları
|
Haberler
|
SSS
English
Süratle, Özenle
İNTERNET ŞUBESİNE GİRİŞ
Haberler
Sürat Kargo’nun Araçları Artık %100 Elektrikli

Çevreye verdiği değeri her geçen gün artıran Sürat Kargo elektrikli araçları kullanmaya başladı. Elektrikli hafif ticari araç segmentinde yer alan eKangoo araçları filosuna katanSürat Kargo, %100 elektrikle çalışan araçlar ile müşterilerine hizmet vermeye başladı. Kullanılmaya başlanan elektrikli araçlar kurumsal olarak yeni tasarlanan görseller ile giydirildi.

Sürat Kargo, araçlarının çıkardığı sera gazı salınımını azaltmak için çalışmalarına devam ediyor. Daha önce kullandığı tüm kargo poşetlerini Doğada %100 bozunan malzemeden ürettiren Sürat Kargo, çevreci poşeti kullanan ve kargo sektörüne kazandıran ilk kargo firması olmuştu. Sürat Kargo'nun BD Otomotiv işbirliğiyle filosuna kattığı eKangoo elektrikli araç da, Sürat Kargo'nun çevreye verdiği önemin en önemli göstergesi oldu.

eKangoo model elektrikli aracın %100 elektrikle çalıştığını belirten Sürat Kargo Ulaştırma Müdürü Necmi Mert, Araçların bataryasının tamamı şarj edildiğinde 110 km menzile ve 100 km hıza kadar çıkabildiğini söyledi. Necmi Mert, Yaklaşık 4 ile 8 saatte şarj edilebilen elektrikli araçların, Sürat Kargo'nun İstanbul genelinde kurduğu şarj istasyonlarından şarj olabildiğini söyledi.  Mert, araçların tam şarj edildiğinde bir günlük dağıtıma yettiğini ifade etti.

Sürat Kargo Genel Müdürü Halis Sağırlı, ‘' Çevreye verdiğimiz değerin pekişmesi açısından mevcut araçlara en çevreci alternatif olan ve doğaya en fazla önemi veren elektrikli arabaları kullanmaya başladık. Sektörü çevrecilik kavramı ile tanıştıran ilk kargo firmasıyız. Yaklaşık 3 yıl önce daha pahalı olmasına rağmen tüm kargo poşetlerimizi doğada bozunan malzemeden ürettirdik. Çevreci poşetlerle sektörü tanıştıran ilk firmayız. Uzun zamandır da çevre ve kabon salınımını azaltmak için çalışmalarımız devam ediyordu. Bunun neticesinde elektrikli araçları aldık ve kullanmaya başladık. Sektör olarak bu konuda alınması gereken epey mesafe var. Ama bu konunun öncüleri arasında yer almak bizim için mutluluk verici” dedi.

Genel Müdür Halis Sağırlı, Elektrikli araçların şarj süresinin kısalması ve daha uzun mesafe gidebilmesinin sağlanması ile uzun vadede yüzde 50 araçlarını elektrikli araç haline getirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Diğer Haberler
- Sürat Kargo A.Ş. Adına Önemli Duyuru
- Sürat Kargo'dan Sanal Şube
- SuitGuard ile kargolar koruma altında
- Değerli İş Ortağımız;
- KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
- KARGO İŞLEMLERİNDE KİMLİK TESPİTİ ZORUNLULUĞU